В.О. голови Фонду держмайна Олександр Федоришин продовжує проштовхувати своїх людей на керівні посади для розкрадання державного майна

Замість того, щоб виставляти субʼєкти господарювання на приватизацію, у воєнний стан Фонд державного майна під керівництвом в.о. голови Федоришина Олександра продовжує розграбування державного майна та розставляє свій менеджмент.

Про це пише видання «Інформатор».

Без того розграбовані підприємства, повинні бути розграбовані остаточно

Складається враження, що це головна ціль у діяльності керівництва Фонду державного майна України (далі ФДМУ). Цього разу «бажаним» стало Машинобудівне виробниче обʼєднання «Оріон», де Олександр Федоришин прагне призначити головою правління «Оріон» свою, керовану, людину – уродженця росії Кушнерука Володимира Івановича. Підприємство «Оріон» хочуть знищити саме за ініціативою Федоришина, який свої корисливі наміри вдало реалізовує через свої посадові повноваження. Але якщо Федоришин добирається до субʼєкта господарювання, то виконає роль «гробовщика» – підприємство занедбає остаточно.

Машинобудівне виробниче обʼєднання «Оріон»
Машинобудівне виробниче обʼєднання «Оріон»

Виставлений раніше на продаж «Оріон», з незрозумілих причин раптово знято з продажу. Є припущення та відповідна інформація, що такі одномоментні зміни в діях ФДМУ необхідні для подальшого дерибану підприємства. Виникають запитання, чому передумали продавати підприємство, яку мету ставить Федоришин, ініціюючи зміну керівництва.

Так, в листі про скликання позачергових зборів акціонерів «Оріон» 24 листопада Федоришин пропонує обрати головою правління головою Оріона Кушнерука Володимира Івановича 1956 р.н. Людина, вже пенсійного віку, але окрім такої «перспективної» посади має відношення до низки комерційних структур, в яких має різний статус: засновник, директор, бенефіціар, учасник тощо. Зокрема, це ТОВ «Монтекс», ПП «Київбуд», ТОВ «Завод Металіст-Шабо, ТОВ «Боно Макс», ПМП «Старт», ГО «Асоціація одеських будівельників» тощо, а тепер і ПАТ «МВО Оріон». Чого опікується просуває до Одеси. В цьому дивному переліку Кушнеруку В., не вистачає тільки посади в МВО Оріон. Питання, навіщо літньому чоловіку нова посада…

Кушнерук Володимир
На фото Кушнерук Володимир

Вірогідно, що таке призначення надасть можливість Федоришину розподілити капітал на свою користь. Більш того, Федоришин планує змінити статут підприємства та припинити повноваження чинної наглядової ради МВО Оріон.

Виходить так, що користуючись посадою ФДМУ, Федоришин встановлює свій менеджмент, зручний, керований перспективою подальшого розграбування.

Це не перший прецедент, коли Федоришину не байдуже на керівний склад підприємств. Так, Федоришин активно чинив опір відстороненню відомого корупціонера Єгорова «Центренерго». Федоришин та його партнери члени наглядової ради «Центренерго» Бусько В. та Гота А. бились до останнього за Єгорова.

Федоришин, як розпочав, так і продовжує рух проштовхування своїх людей на ключові керівні посади.

Черговий раз можна переконатися, що диму без вогню не буває: попередні журналістські розслідування по фактах корупції призвели до відкриття кримінальних проваджень НАБУ та СБУ відносно Фонду державного майна та посадових осіб «Центренерго».

Нагадаємо, що відповідно до положень нової редакції закону «Про Фонд державного майна України»:

  • ФДМУ самостійно вирішуватиме, що робити з підсанкційним майном (тобто, приватизувати, передавати в оренду чи залишати в управлінні);
  • всі отримані кошти будуть направлятися на фінансування потреб України у відновленні через спеціальний фонд.

Варто також звернути увагу! У 2022 році, в розпал війни в країні, протягом двох тижнів у Києві було продано два торговельних центри. Один продавав ФДМУ, а інший — Фонд гарантування вкладів.

Фонд держмайна України продавав завод Електронмаш, на території якого знаходиться торговельний центр «Променада парк» плюс 16 поверховий офіс та ще багато чого, включаючи гуртожитки та бази відпочинку під Києвом.

Загальна площа лише «Променада парк» близько 40 тис. кв. Ціна, яку хотіли заплатити до війни близько 45 млн доларів, або близько 1 млрд грн. Продали зараз за 120 млн грн. Або 4 млн доларів. Тобто ціну збили в 10 разів.І фонд гарантування вкладів продавав ТЦ «Магеллан» площею 6,9 тис. кв. м за понад 600 млн грн, або за понад 16 млн дол.

Прийняття нового закону дозволило керівникам ФДМУ самостійно призначати та звільняти своїх заступників, без будь-якого погодження, а також кандидатури керівників держпідприємств, що перебувають в управлінні ФДМУ, не погоджуються з місцевими органами влади. Про таку децентралізацію ми мріяли?

Отже, це тільки початок журналістського розслідування, далі буде зрозуміло, для чого саме Федоришин разом з Кушнеруком вдираються в МВО Оріон.

 

Подписаться
Уведомить о
guest

0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Подписаться
Уведомить о
guest

0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x